Rimi toetab tervisliku toitumise edendamist Pärnus 10 000 euroga

Rimi Eesti katsetab tänavu esimest korda kaasava eelarve projekti, et edendada tervislikku toitumist ja jätkusuutlikku tarbimist.

Ettevõte toetab kohalike kogukondade ideede elluviimist kokku 30 000 euroga, mis läheb võrdselt jagamisele Võru ja Saaremaa valla ning Pärnu linna vahel. Ideid, kuidas tervislikku toitumist ja kestlikku tarbimist edendada, saab esitada 3. aprillist kuni 3. maini.

Rohujuure tasandi toetamine
Rimi vastutustundliku ettevõtluse juhi Katrin Batsi sõnul on kaasav eelarve suurepärane viis, kuidas kaasata kohalikku kogukonda tegelema oluliste teemadega. “Tahame toetada rohujuuretasandi ideid, mis muidu ei pruugi realiseeruda. Lisaks soovime, et just kohalikud inimesed teeksid lõpliku valiku, millise projekti toetamist nad soovivad. Usume, et nii saavad projektid algusest peale vajaliku tähelepanu, et õnnestuda,” sõnas Bats.

Erinevad uuringud kinnitavad, et kuni kolmandik Eesti lastest on ülekaalulised, mis on murettekitav. Seepärast suuname tähelepanu peamiselt tervislikule toitumisele. Väga ootame osalema lastega tegelevad asutusi, mõistagi aga ka kõiki teisi, kellel on loomingulisi mõtteid, kuidas nügida võimalikult suurt hulka inimesi teadlikumalt toituma,” selgitas Bats, lisades, et Rimi alustab kolmest maakonnast, kuid ei välistata järgnevatel aastatel projekti laiendamist üle-eestiliseks.

Pärnumaalt osaleb projektis Pärnu linn
“Mul on väga hea meel, et just Pärnu linn on üks omavalitsusest, kelle Rimi oma pilootprojekti kaasas. Linnavalitsus on kaasavat eelarvet läbi viinud juba mitmeid aastaid, mille kaudu on meie linnaruumi lisandunud mitmeid põnevaid ettevõtmisi. Usun, Rimi initsiatiivil ellu kutsutud projekt toob häid ja huvitavaid lahendusi eeskätt rahva tervise näol ning on hea, et see on põimitud jätkusuutliku tarbimisega, sest prügi teema on samuti oluline osa meie elust, mis vajab häid ja innovaatilisi lahendusi. Soovin kõigile hoogsat mõttelendu,” rääkis Pärnu abilinnapea Irina Talviste.

Idee esitamine
Oma idee saavad esitada kõik juriidilised isikud, sh mittetulundusühingud, õppeasutused, lasteaiad, noortekeskused jt. Idee eelarve võib olla 5000 või 10 000 eurot ja see tuleb saata digiallkirjastatult aadressile maria.andrekson@parnu.ee.

Konkursile esitatud ideid hindab komisjon, kuhu kuuluvad nii omavalitsuste, valla kui ka Rimi esindajad ning toitumisnõustaja. Paremad ideed lähevad mai keskel rahvahääletusele Lõpphääletusel Volis keskkonnas saavad osaleda kõik vähemalt 16-aastastel Pärnu omavalitsuse inimesed kuni 5. juuni südaööni. Võitja(d) selguvad 6. juunil.

Vaata rohkem SIIT.

Viimased blogipostitused